Henkilöstön edustajien kevätseminaari 2022
tapahtumat
Tradenomien henkilöstön edustajien seminaari järjestetään Helsingissä 13.-14.5.2022
Teemana seminaarissa on neuvottelutaidot ja työpaikkakohtainen vaikuttaminen. Asioita lähestytään sekä työehto- että virkaehtosopimusten näkökulmista. Tarjoamme seminaarissa henkilöstön edustajille toimivia työkaluja ja näkökulmia asioiden eteenpäin viemiseksi.
Näillä opeilla otat haltuun työpaikkakohtaisen vaikuttamisen!
Tule mukaan pohtimaan, keskustelemaan, verkostoitumaan ja viettämään vertaistuen parissa kaksi unohtumatonta päivää Helsingissä. Seminaari on osallistujille maksuton.
Kenelle?
Mukaan ovat tervetulleita niin luottamusvaltuutetut, luottamusmiehet, luottamushenkilöt, yhteyshenkilöt, työsuojeluvaltuutetut kuin myös näiden varahenkilöt sekä näihin rinnastettavat henkilöstön edustajat ja yhdyshenkilöt, niin yksityiseltä kuin julkiselta sektorilta.
Tervetuloa!
HUOM: Paikkoja on rajoitetusti ja varsinaiset henkilöstön edustajat ovat etusijalla. Yhdyshenkilöt voivat ilmoittautua tällä hetkellä jonotuslistalle ja paikat vahvistuvat huhtikuun lopussa.
Lisäksi perjantaina olevaa laajaa neuvottelutaidon osuutta suosittelemme kysymään työnantajalta palkalliseksi työajaksi.